Sünnet Yemeği-Sünnet Kınası-Sünnet Mevlidi

Sünnet Düğünü Organizasyonu Nedir?

Sünnet düğünü organizasyonu, sünnet olan çocuğun anne-babası, ya da diğer bir deyişle ailesinin organize ettiği bir merasimdir. Bu merasimde sünnet çocuğu gelenleri merasime özel bir sünnet kıyafetiyle karşılar. Kimi zaman taht ile misafirleri karşılama da söz konusudur.


Sünnet Düğünü Merasim Çeşitleri

Sünnet düğünü organizasyonunu gerçekleştirebileceğiniz birçok merasim çeşidi bulunmaktadır. Bu merasim çeşitlerini sünnet yemeği, sünnet kınası, sünnet mevlidi, sünnet gezisi ve konvoyu, sünnet eğlencesi şeklinde sıralamak mümkündür. 

Sünnet yemeğinde sünnet olan çocuğun ailesi tarafından lüks otellerde bir yemek verilmesi söz konusu olabileceği gibi mütevazi bir ortamda, örneğin bir evin içerisinde yemek verilmesi de söz konusu olabilir. 

Sünnet yemeği merasiminden önce bir sünnet davetiyesi bastırmak gerekir.  Sünnet yemeği sünnetin yapılacağı yerin kültürüne göre değişiklik gösterebilir. İsteğe göre sünnet yemeğinden sonra sünnet pastası ya da sünnet tatlısı da misafirlere ikram edilebilir.

 Dileğinize göre mehter takımı merasimini de sünnet düğünü yemek merasiminin hemen sonrasına ekleyebilirsiniz.


SÜNNET MEVLİDİ ORGANİZASYONU

Sünnet mevlidi ise bir düğün istemeyenler için ideal bir organizasyondur. Sünnet mevlidi düğün yerine yapılabileceği gibi düğünden sonra da yapılabilir. Sünnet mevlidinden önce mevlid mekanının, mevlide davet edilecek kişilerin, mevlid okuyacak kişilerin ve gerekli ikramlıkların belirlenmesi gerekir.

Sünnet kınası ise söz konusu çocuğun sünnet olmadan önce eline kına yakılmasıdır. Bu merasimde de dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Önce sünnet çocuğuna hediye alınır. Yeşil bir örtü hazırlanır. Ailenin yakınları çağrılır ve sonra da eğlence tertip edilir.


SÜNNET KINASI 

Sünnet konvoyu merasim çeşitlerinden biridir. Sünnet çocuğu için süslenmiş bir araba hazırlanır. Dilerseniz bu konvoyu at arabası ve benzeri şekillerle daha otantik hale getirmeniz mümkündür. 

Sünnet konvoyundan önce gezilecek güzergahın hazırlanması önemlidir. Sünnet gezisinde ise sünnet çocuğu gezdirilir. Çocuğa harçlık verilmesi adettendir. Bu merasimden önce çocuğun nerelerde gezdirileceği belirlenmelidir. 

Sünnet eğlencesinde ise sadece çocukların eğlenmesi söz konusudur. Sünnet eğlencesine akraba çocukları, çocuğun yaşıtları, kısacası tüm arkadaşları davet edilir.  Çocuklara çeşitli ikramlar sunulur ve isteğe göre çocukları eğlendirecek ekiplerin tutulması da söz konusu olabilir.


Sünnet Düğünü Organizasyonu

Özenle hazırladığımız sünnet düğünü organizasyonları ile hem sizin, hem de davetlilerinizin güzel anılar biriktirebilmenizi sağlıyoruz. İyi bir sünnet düğünü, tecrübeli bir organizasyon firması imzası gerektirir. 

Sünnet Düğün Organizasyon olarak firmamız, yılların verdiği organizasyon tecrübesi ile her şey dahil paketler sunuyor. Yaptığımız çalışmalar ile müşterilerimizin memnuniyetini hedefliyor; bu ölçüde özel istek ve önerileri yerine getiriyoruz. 

Sünnet düğünü için gerekli olan etkinliklerden, mekan içi süslemelere, çeşitli konsept uygulamalarından özel kostüm isteklerinize kadar her türlü özelliği sizler için sağlıyoruz.


Sünnet Düğününde Olmazsa Olmaz Hizmetler Nelerdir?

Dini değerlerimize uygun bir sünnet düğünü organizasyonu için gerekli etkinliklerden birisi Kur'an-ı Kerim tilavetidir. Ayrıca günün anlam ve önemine hitaben hocanın sohbeti programa dahil edilmektedir. 

Bunların yanı sıra sünnet tahtı, mekan içi süslemeler de olmazsa olmaz özelliklerdir. Sünnet Kınası Organizasyon olarak firmamız, sünnet düğünlerinde sizlerin istek ve önerilerini de dikkate alarak özenli çalışmalar yürütmektedir. 

Örneğin istediğiniz bir süsleme özelliği veya masa - sandalye süslemeleri gibi çeşitli konseptler de hayata geçirilmektedir. 


Sünnet Organizasyonunda Animasyon Gösterileri ve Diğer Eğlenceli Etkinlikler

Manevi olarak büyük bir önem taşıyan sünnet düğünü, sünnet çocuğu için az veya çok stresli geçebilmektedir. Bu stresli günü, sünnet çocuğu için eğlenceli hale getirebilmek, onun arkadaşlarıyla güzel vakit geçirebilmesini sağlamak ve misafirlerin gönüllerince eğlenebilmesini sağlamak için çeşitli animasyon gösterileri ile bu günü renklendiriyoruz. 

Bu sayede çocuklarımız unutulmaz anlara şahit olduğu gibi; davetliler de güzel anılar biriktirebiliyor. Asır Organizasyon olarak deneyimli ekibe sahip firmamız, gerek servis elemanları, gerekse planlama ekibi ile sünnet düğünü için A'dan Z'ye tüm hizmetleri sunmaktadır.


Sünnet Düğünü Organizasyonları Paketleri

Müşterilerimize daha ekonomik fiyatlar sunabilmek adına, her şey dahil sünnet paketleri ile hizmet vermekteyiz. Bu paketlere programın planlanmasından, süsleme özelliklerinin mekan içerisine uyarlanmasına kadar; hatta yemek sunumundan gösterilerin gerçekleştirilmesi ve semazen ekibi gibi çeşitli aktivitelere kadar tüm özellikler dahil edilmektedir. 

Sünnet düğünü organizasyon paketleri hakkında detaylı bilgi almak ve ücretsiz olarak fiyat teklifi alabilmek için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. 


 • Kampanya-1
  Kampanya-1

 • Sünnet Kampanyası-2
  Sünnet Kampanyası-2

 • Sünnet Kampanyası-3
  Sünnet Kampanyası-3

 • Sünnet Kampanyası-4
  Sünnet Kampanyası-4

 • Sünnet Kampanyası-5
  Sünnet Kampanyası-5

 • Sünnet Kampanyası-6
  Sünnet Kampanyası-6


KAMPANYALI ÜRÜNLERİMİZ

Mavi Körüklü Taht Kiralama

Resimde görmüş olduğunuz mavi körüklü koltuk sünnet tahtımızı nakliye kurulum dahil sizlere İstanbul içinde ulaştırıyoruz.
Herşey Dahil
5000 TL

Pamuk Şeker Arabası Kiralama

Pamuk Şekeri Arabası: Tahta çıtalar ile birlikte pamuk şekeri makinesinde üretilen pamuk şekeri dağıtıyoruz.
Herşey Dahil
4500 TL

Sünnet Koltuğu Kiralama

Sünnet düğün organizasyonları için çeşit çeşit ve renk renk sünnet tahtı ve sünnet koltuklarımızdan kiralayabilirsiniz.
Herşey Dahil
5000 TL

Patlamış Mısır Arabası Kiralama

Patlamış Mısır Arabası (Popcorn): Mısırlar en taze haliyle patlatılıp sıcak olarak servis edilir. Bu servis özel popcorn kutularıyla dağıtılır.
Herşey Dahil
4500 TL

Mehter Takımı Kiralama

İstanbul mehter takımı kiralama hizmetlerimiz iş yeri açılı organizasyonu, gelin alma merasimi, düğün organizasyonu
Herşey Dahil
10000 TL